همه اقوام روحانی در بدنه دولت . . .

حسن روحانی در همایش اقتصاد ایران با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها باید فعالیت اقتصادیشان را به صورت شفاف بیان کنند، گفت: «همه مردم باید از آمار، ارقام و طرح‌های اقتصادی در یک لحظه باخبر شوند؛ در اینجا پسرخاله و پسرعمه نداریم!» شاید همین جمله کافی باشد تا سری به «پسرعمه»‌ها و «پسرخاله»‌های رئیس جمهور در دولت بزنیم:

۱- اخوی، حسین فریدون
فریدون برادر حسن روحانی است که در دولت مسئولیت دستیار ارشد رئیس جمهور را بر عهده داشته و همیشه جزو همراهان رئیس جمهور محسوب می‌شود. البته پیش از این نیز در دوران ریاست جمهوری هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد، «برادر»‌ها یکی از افراد مورد اعتماد دولت‌ها بوده‌اند.

۲- عبدالحسین فریدون،برادرزاده
وی برادرزاده حسن روحانی است که مدیرکل وزارت علوم و آموزش عالی را برعهده داشته و همچنین سرپرست مرکز جذب اعضای هیات علمی این وزارتخانه است. عبدالحسین فریدون در دولت سید محمد خاتمی، ریاست دانشگاه سمنان را عهده‌دار بوده است.

۳- طاهره قیومی و دایی جان
قیومی مسئول روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری است که حسن روحانی دایی مادرش می‌شود.

۴- اسماعیل سماوی،خواهرزاده
سماوی خواهرزاده حسن روحانی سرپرست گروه مشاوران جوان، رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری و مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور است.

۵- علی‌اصغر مونسان،خواهرزاده
مونسان خواهرزاده حسن روحانی مدیرعامل منطقه آزاد کیش است. وی فارغ التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف، کار‌شناسی ارشد مدیریت ساخت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کار‌شناسی ارشد مدیریت بازرگانی از سازمان مدیریت صنعتی است. مونسان پیش از این با حکم محمدباقرقالیباف، عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران بود.

۶- علی‌اصغر پیوندی،پسرعمه
وی پسر عمه حسن روحانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. در سوابق «پسرعمه» روحانی مسئولیت‌هایی همچون ریاست دانشگاه علوم پزشکی سمنان، معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی و ریاست هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ نیز به چشم می‌خورد.

/ 0 نظر / 11 بازدید